epizoda 12

#12 - Jane Austen

Anotace

Dáma z anglické střední třídy, která sice vedla velmi obyčejný život, ale zato svým postavám vdechla důvtip a odvahu, kterou sama v životě neměla. Dnes se podíváme na život nezapomenutelné romantičky Jane Austen.

epizoda 11

#11 - H.P. Lovecraft

Anotace

V dnešním díle poodhalíme tajemství průkopníka moderního hororu H.P. Lovecrafta, jehož život byl stejně temný jako jeho nejslavnější díla. Co víme o mýtu Cthulhu a proč se jeho autor musel živit ghostwritingem? To vše se nyní dozvíte.

Bonusová epizoda

Zavraždění spisovatelé

Anotace

1. Joy Adamson - lví máma a autorka knihy o lvici Else byla zavražděna bývalým zaměstnancem

2. Christopher Marlowe - údajný špion ve službách vlády se nedožil třiceti let a zemřel při hospodské rvačce, která možná nebyla jen obyčejnou náhodou

3. Simona Monyová - spisovatelka zavražděná manželem, který předstíral amnezii a jehož motiv nebyl nikdy odhalen

Celou epizodu nalezenete na: https://herohero.co/lidemeziradky

epizoda 10

#10 - John Steinbeck

Anotace

Zde vložte vlastní text, který bude zobrazen jako popis k výše uvedenému nadpisu. Zde vložte vlastní text, který bude zobrazen jako popis k výše uvedenému nadpisu. Zde vložte vlastní text, který bude zobrazen jako popis k výše uvedenému nadpisu.

Epizoda 9

#9 - Ernest Hemingway

Anotace

V nové epizodě se podíváme na život světoznámého autora a nositele Nobelovy ceny, který byl vášnivým lovcem a sportovcem. Ponořme se nyní do zajímavého života Ernesta Hemingwaye.

epizoda 8

#8 - Beatrix Potter

Anotace

V dnešním díle se podíváme do pestrého světa anglické spisovatelky a ilustrátorky Beatrix Potter, autorky nejúspěšnejší "králičí knihy" na světe.

epizoda 7

#7 - E.A. Poe

Anotace

Zakladatel hororového žánru a vizionář své doby, zároveň však alkoholik s bouřlivým a problémovým charakterem. V dnešní epizodě se ponoříme do ponurého a tajmeného života E.A. Poea.

Epizoda 6

#6 - Jules Verne

Anotace

Vizionář, možná také Nostradamus své doby a věčný snílek - to vše je Jules Verne, díky kterému se dnes podíváme do Paříže přelomu století. Dozvíte se například jak tento vystudovaný právník začínal a že jeho život v Paříži nebyla vždy pohádka.

EPIZODA 5

#5 - Lewis Carroll

Anotace

Neznámý autor velmi známého díla. Dnes se podíváme na život autora známé Alenky v Říši divů, který nebyl pouze spisovatelem, ale také matematikem a fotografem. Do králičí nory se propadneme s Lewisem Carrollem.

epizoda 4

#4 - Oscar Wilde

Anotace

V dnešní epizodě se podíváme na milujícího otce, intelektuála, ale také bonvivána a provokatéra v jedné osobě. Skandály, ale i kritika společnosti, to jsou všechno hlavní pilíře tvorby a života irského rodáka Oscara Wildea.

epizoda 3

#3 - J.K. Rowling

Anotace

Všichni ji známe jako autorku Harryho Pottera, ale znáte její další tvorbu a životní příběh připomínající Popelku? Spisovatelka, filantropka, ale i autorka skandálních tvrzení - to je J.K. Rowling.

epizoda 2

#2 - C.S. Lewis

Anotace

V dnešním díle projdeme skrz skříň do světa Narnie a poznáme jejího autora trošku více zblízka. teolog, spisovatel, voják, válečný hlasatel a věčný snílek, ale možná i sexistický rasista, to vše je C.S. Lewis.

epizoda 1

#1 - J.R.R.Tolkien

Anotace

 

Všichni známe jeho knihy a filmy, které na jejich základě vznikly, ale co víme o tomto Angličanovi, co se vlastně vůbec v Anglii nenarodil? V první epizodě poodkryjeme život a tajemství úspěchu "Pána prstenů" J.R.R. Tolkiena.